.

.

Енфамил А.Р. Формула за новороденчиња, клинички докажано дека го намалува рефлу и плукањето во недела, со железо, DHA & пробиотици, кутија за полнење, 30. Оз

Енфамил А.Р. Формула за новороденчиња, клинички докажано дека го намалува рефлу и плукањето во недела, со

DEN 832.00

Количината на стоката
Това е достапна

Енфамил А.Р. Формулата за новороденчиња е специјално формулирана со подебела конзистентност, клинички докажана за намалување на плукањето за над 50%*, додека обезбедува целосна исхрана за вашето новороденче до 12 месеци, за разлика од само додавање на житни култури во формула. Плукањето е вообичаен несакан ефект на дигестивниот систем за развој на вашето бебе. Но, префрлување на Енфамил А.Р. Формулата за новороденчиња може да направи разлика.*Врз основа на клиничка студија на Енфамил А.Р. Формула за новороденчиња пред додавањето на DFIA, ARA и пребиотиците со новороденчиња кои честопати плукаат (5 или повеќе плукања на ден), споредувајќи ја фреквенцијата и волуменот на плукање по хранење на Enfamil A.R. На истите бебиња на почетокот на студијата ** Енфамил е #1 педијатар препорачан бренд на формула за новороденчиња - Quintilesims, користејќи го истражувањето на проток, полето од 1 октомври 2016 година до 30.09.2017 година. Намалува плукања : Енфамил А.Р. Формула за бебиња со плукање со железо е нежна формула за млеко во прав направена со скроб од ориз, клинички докажано дека го намалува честиот плукав за над 50% за 1 недела. Врвен бренд на формула за плукање/вообичаен рефлукс : ги исполнува упатствата за намалување на рефлуксот, како што е утврдено од Американската академија за педијатрија. Негување на мозокот ДХА : Енфамил А.Р. Бебе формула има ДХА за да помогне во поддршката на развојот на мозокот и очите. Двојна пребиотичка формула : Нежна млеко формула со пробиотици и витамини за имунолошкиот здравје и целосна исхрана прилагодена за растот на вашето бебе во текот на првите 12 месеци. #1 Доверлив бренд : Енфамил е бренд #1 доверлив за градење мозок и поддршка за имунитет. Педијатар Препорачано : Енфамил е бренд #1 за новороденчиња, препорачана од педијатри. https : //www./m/brands/enfamil.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата