.

.

Геометриски тркач на Брентвуд Селандин, 2 '22 ', светло сино сино

Геометриски тркач на Брентвуд Селандин, 2 '22 ', светло сино сино

DEN 588.48

Количината на стоката
Това е достапна

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Бартвуд Колекција на килими Класинг Транзициска област килим со јасност на дизајнот и топли, богати бои даваат елегантни квалитети на наследство на колекцијата Брентвуд килим од Сафавие. Со примерни прикази на безвременски мотиви оживеани во живописни нагласувања, Брентвуд е современо класично покривање на подот и идеален избор и за традиционален и елегантно-транзитивен декор. Направено со употреба на меки, синтетички предива во близок исечен куп за долготрајна убавина во секоја просторија. Боја : светло сива/сина боја. Големина : 2 'x 22' тркач. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,3 во . 100% полипропилен. Ниту една подлога за поддршка, рампа за килими (продадено одделно) за да се спречи менување и лизгање. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата