.

.

Службена индустрија овци глава со акварел на животни, врамени giclee текстуризирана уметност од Georgeорџ Дијахенко

Службена индустрија овци глава со акварел на животни, врамени giclee текстуризирана уметност од Georgeорџ

DEN 463.84

Количината на стоката
Това е достапна

Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од жито од дрво од 1,5 инчи, за да додадеме длабочина и смалување. Димензии : рамка од 11 x 1,5 x 14 инчи. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на 1,5 инчи дебела рамка од жито од дрво од дрво за да додадеме длабочина и смалување . подготвени за виси - не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн на уметникот Georgeорџ Дијахенко.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата