.

.

Домашни колекции Органски кревет, сертифициран органски памучен рамен лист, отпорност на брчки, броење на конец, единечен пар, долг главен, преголем, полн, бел

Домашни колекции Органски кревет, сертифициран органски памучен рамен лист, отпорност на брчки, броење

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Органскиот рамен лист е во нашиот бујно памучен ткаеник. Ткаени од 100% органски памук со долг дел, класичните чаршафи се мазни, воздушни и кул, за крајниот ноќен сон. 100% органски памук овластен GOTS : Највисока сертификација во органско земјоделско памучно земјоделство и производство значи дека користената ткаенина е направена без хемикалии за наводнување на кожата или токсични бои кои се наоѓаат во конвенционален памук. Ткаенина Оваа чиста е најдобрата работа што треба да ја имате веднаш до вашата кожа осум часа навечер. Ние ја импровизиравме класичната органска памучна ткаенина за да додадеме 2 дополнителни својства отпорни на брчки и влага. Овие својства се постигнуваат со употреба на растителни бои кои се 100% органски и сертифицирани од GOTS. 100% сертифициран органски памук : 100% сертифицирани органски памучни рамни плочи. Ние сме продавач на овластен Gots не само од производителот, туку и нашиот магацин во САД е овластен што значи дека целиот наш ланец на снабдување е овластен, осигурувајќи се дека ги примате најчистите и најавтентичните органски памучни листови . Сертифициран 100% органски памук : овие 100% органски памучни рамни чаршафи се сертифицирани (глобален органски текстилен стандард) кој обезбедува постелнина што е нетоксична и без хемикалии за целото семејство. Уживајте во дишените чаршафи кои се природно одгледувани без никакви пестициди. Овие се автентични и овластени од највисокото тело за органско, обезбедување на вашата удобност и безбедност . Оптимално броење на 300 конец, Sateen ткаат, долга главна единечна памучна предиво што се користи за изградба на најмеките чаршафи. Големина : Преголем 90 "x105". Бесплатно на брчки и влага за лесна грижа и ладно спиење : Ние ги дизајниравме најуникатните чаршафи со тоа што нудиме 100% органски памук без брчки и дополнително влага со лекување на ткаенината со растителни органски бои, кои се овластени органски, обновувачки извори , без никакви формалдехиди и не-флуорирани.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата