.

.

Трговска марка ликовна уметност „злато и јоргована“ платно уметност од Каролин Данкан уметност

Трговска марка ликовна уметност „злато и јоргована“ платно уметност од Каролин Данкан уметност

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Caroline Duncan Art Subject : Panderscape Style : Bold & Eclectic Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има розов и портокал пејзаж. Истакнати бои : жолта, светло сина, тен, розова, црвена, бела Каролина Ен Данкан е шкотски уметник кој живее во градот Абердин и влијанието на руралните Шкотска и разнобојните цвеќиња. Таа сака да ги слика шкотските пејзажи со пресврт, светло обоена апстрактна уметност, текстура со неколку слоеви на акрилна боја. Од напуштањето на училиштето кон крајот на 80 -тите години со уметност А во уметност и дизајн и студија од 6 -та година, Каролин уживаше во долгогодишно сликање и изложување. Таа работеше во финансии за големи нафтени компании, но неодамна ја напушти кариерата за да продолжи кариера во уметноста. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розов и портокаловен пејзаж.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата