.

.

Експерт градинар 1.25g виолетова лаванда во живо растенија со декоративен тенџере

Експерт градинар 1.25g виолетова лаванда во живо растенија со декоративен тенџере

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Спаците од лаванда и виолетова цвеќиња, со ливчиња од мав, ќе донесат мирис и безвременска убавина на вашите простори за живеење на отворено оваа сезона! Лавандата Анук е компактен избор што го прави одличен избор за контејнери. Нејзините прекрасни сиво-зелени зеленило и зачудувачки цвеќиња, треба целосно сонце и добро исцедена почва. Тоа е омилен меѓу пчелите, пеперутките и другите опрашувачи, а овој украсен сад со лаванда ќе донесе моментална боја на тремови и патишта. Оваа пролетна цветалка ќе пристигне до вас со минимални цветни цути. Ние ги испраќаме на овој начин за да се осигураме дека ќе пристигнат безбедни и здрави, но уште поважно за да можете подолго да уживате во нивните убави цвеќиња. Извадете го од кутијата и водата лаванда ако почвата се чувствува суво. Измешајте го со други комплементарни отвори за отворено за да создадете добредојден простор за хостирање и забава. За здрави растенија кои ќе цветаат цела сезона, едноставно вода по потреба. Нахрани растенија со ѓубриво со целта во пролет и паѓаат во основата на растението. Висина : 14in. Ширина : 14in. ЛЕСНИОТ ПОДАТОЦИ : Целосно сонце. Температура : 0â ° F. Цврстина : тврда до зона 7. Вода доследно, во основата на растението, сè додека не се утврди. Проверете секој ден за време на топло, суво време . Нахранете повеќегодишни во пролет и есен со ѓубриво за сите намени . пролет до лето. Оваа ставка може да се најде во продавница и е достапна за купување преку Интернет. Предметот и бојата може да варираат во продавница.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата