.

.

Елемент 6in Мешана сукулентна сорта во живо растенија во декоративна корпа

Елемент 6in Мешана сукулентна сорта во живо растенија во декоративна корпа

DEN 364.48

Количината на стоката
Това е достапна

Прекрасна сукулентна градина исполнета со разнобојни, уникатни живи сукуленти. Овој модерен елегантен двоен сад со ребрест ребра исполнет со сукуленти. Изгледа убаво во секој декор. Сукулентите се тренд и еколошки, како и едноставни за одгледување. Лесно е да се види зошто сукулентите се толку сакани - овие светли, шарени растенија се лесни за грижа и прекрасно лесни на очите, позајмувајќи ја искрата на живеење на простори како што се дневни соби, кујни и патишта. Сукулентите се разликуваат, рачно распоредени врз основа на достапноста и сезоната. Висината и ширината на растенијата варираат меѓу растенијата. Се препорачува светла светлина. Избрани, разнобојни, лесни за убов во живо со сукулентни растенија. Уникатни, бои, форми, текстури подготвени за уживање и прикажување. Цветовите се разликуваат во времето на цут, бојата, формата и големината; Некои растенија не можат да цветаат, особено ако се во затворен простор. Растенијата ќе варираат во големина, од неколку инчи до неколку инчи во висина, бидејќи различни типови растат на различни начини, како што се повисоки, пошироки, пократки, заостанувања, неутрализирани. Обидете се да го поставите Платер на место кое прима неколку часови светла светлина на ден, како што е во близина на прозорецот. Вода растенија темелно кога почвата е сува. Примерните растенија може да се разликуваат од оние на сликата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата