.

.

Трговска марка ликовна уметност „бели цвеќиња“ платно уметност од Марија Ритова

Трговска марка ликовна уметност „бели цвеќиња“ платно уметност од Марија Ритова

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметничка : Марија Ритовасубјект : Флоралстајл : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели цвеќиња во зелен правоаголник опкружено со зелена и тен шема. Од моето детство сонував да бидам уметник. И покрај моите желби да го започнам моето уметничко училиште на Колеџот за украсни занаети, се покажа како тешко да се управува со други работи во мојот живот во тоа време. На крајот најдов можност да присуствувам на Институтот за уметности. За 6 години, научив сè што сакав да знам, но разбирам колку е тешко да се користи класично знаење во денешно време. Само по многу време започна да ми помага. Почнав да правам илустрации за детски списанија, честитки и сувенири за портрети. Отсекогаш сум сакал да направам свои проекти и конечно можам да ги видам резултатите од тоа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Марија Ритова „Бели цвеќиња“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата