.

.

Комплет за ретрофит на затемнување од 15W, LED, CRI 90+, Air Tight & IC Reated, ETL & Energy Star наведен вдлабнат комплет за светло, 5000K дневна светлина, 1000lm, 5-годишна гаранција, од 6

Комплет за ретрофит на затемнување од 15W, LED, CRI 90+, Air Tight & IC Reated, ETL & Energy Star наведен

DEN 143.52

Количината на стоката
Това е достапна

Комплет за ретрофтиби со 6-инчен 15-инчен 15 W со затемнување на LED, 1000lm, CRI 90+, Air Tight & IC Reated, ETL & Energy Star наведен вдлабнат комплет за светло, 5000 K дневна светлина, 5-годишна гаранција, пакет од 6 вдлабнатиот комплет за осветлување совршено го комбинираат комплексот комплет за светло на вметнување совршено го комбинираат комплетното комплетно комплет за светло Домување со LED светло за реновирање за едношалтерски шопинг, што заштедува повеќе за вас, и нема потреба да се грижите за совпаѓање на куќиштето и реновирање на светлината. Само земете го за подобро осветлување на околината. Traffефла за добро избалансирана светлина без сјај ✓ETL, енергетска starвезда и наслов 24 наведени за врвен квалитет и безбедно работење-Структурата на силата може ефикасно да ја спречи влагата и топлината ✓10% -100% мазно затемнување без треперење или зуење ✓cri90+ покажува ан Точната и живописна боја на објектот-Оценетиот комплет за светло за осветлување може директно да се поврзе со термичка изолација ✓50,000 часа долг животен век, да ги намалиме трошоците за фреквенција и одржување на повторното ламби ✓ Достапна локација, може широко да се примени и во внатрешните и во надворешните апликации компатибилни затемнети Dimmers Lutron : SCL-153 P, S-600-WH, DVWCL-153 PH, DV-600 P-WH, DVLV-600 P-WH, DVELV-300 P-WH, MRF2-6 ND-120-WH 153 M-WH, TTCL-100 DH-WH-C, TBL03, D600 P-WH, VTELV-600 M-W-WH, NLV-600-WH, NTLV-600-WH, NT-600, NTELV-600-WH, N- 600-WW, AY-600-WH, SELV-300 P LEVITON : 6681, IPI06-1 L, 6674-P, 6672-L, 6633-P, IPL06-12 A, 6631-L гаранцијата доаѓа со 5 години гаранција за производи за правата на клиентот за правата на клиентот за правата на клиентот и придобивки, гаранција за задоволство. Спецификации Wattage : 15 W Incandescent Equivalent : 100 W напон : 120 V сјајно флукс : 1000lm CRI> 90 Lifepan : 50,000 ч. -40 ℉ -140 ℉ Водоотпорен рејтинг : Влажна локација Максимална ватажа на куќиштето : 16 W Air Tight & IC Reated. CRI 90+. 10% -100% мазно затемнување. Наведени ETL, Energy Star & T24. 5 години гаранција и пријателска услуга.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата