.

.

Трговска марка ликовна уметност „Грист Мил Есен“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Грист Мил Есен“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, црна

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзаж за пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Грист Мил Есен“ Арт Арт од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Framed Art Piece има мелница за мелење со светло црвено водно тркало опкружено со есенски дрвја. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата