.

.

Garanimals Baby Boys Mi and Match Compit Kid Pack, 8-парчиња, големини 0 3- месеци

Garanimals Baby Boys Mi and Match Compit Kid Pack, 8-парчиња, големини 0 3- месеци

DEN 279.68

Количината на стоката
Това е достапна

Облека со денови. Сè е во врска со мешањето и совпаѓањето со ова 8-парчиња облека за облека од Garanimals. Со четири каросерии и четири пара џогер и панталони за бебе момче, тој е подготвен за време на дремка, време на игра и сè што е помеѓу. Можете исто така да се спарите со други омилени за бебиња на Garanimals како Tees или Shorts за повеќе опции за стилизирање. Овој сет исто така прави одличен подарок за него! Исклучиво на. Материјал : Теловии/џогери : 60% памук/40% полиестер; Деним панталони : 74% памук/ 25% рециклиран полиестер/ 1% спандекс; Ткаени панталони : 98% памук/2% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 4 каросерии, 2 џогери 1 пар тексас панталони и 1 пар ткаени панталони. Карактеристики на каросеријата : екипаж со копчињата Хенли на предните или предвремените копчиња на рамото; копчиња за прицврстување на дното за брзи и лесни промени; долги ракави; Контрастни отпечатоци и обрасци. Карактеристики на џогер : стил на влечење; еластична половината за дополнителна удобност; 2 предни џебови; Акцент на влечење од предната страна; Цврст тон и отпечатоци од контраст. Деним пантолони/ткаени карактеристики на пантолони : стил на влечење; еластична половината за дополнителна удобност; копчето предно; детали за џеб однапред; 2 џебови на грбот; манжетни полите. OEKO-TEX ® Стандард 100 Сертифициран : 19.Hus.90770. Миксот на бебето на момчињата и облеката за натпревари Kid Pack од garanimals.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата