.

.

Ротор на сопирачката на Бош диск

Ротор на сопирачката на Бош диск

DEN 175.20

Количината на стоката
Това е достапна

Bosch Tilencast Premium Disc на сопирачките (роторот) Bosch Rotors користат иновативни материјали кои обезбедуваат највисок квалитет - и го спречуваат Judудувачот на сопирачките, бучавата, вибрациите и грубоста. Роторите на сопирачките на Bosch Tivencast Disc користат специфични леања на возилото. Процесот на леење на протокот на топлина произведува супериорни леење G3000, GG20, GG15 и HC (висок јаглерод). Залозите на Бош обезбедуваат јачина и издржливост што не се наоѓаат во конкурентскиот производ. Додека конкурентите можат да обезбедат производ со ниска цена што помага во заштеда на пари, нивните кастинг можат да попуштат и да обезбедат лоша издржливост. Bosch Turncast обезбедува конзистентни, безбедни и долготрајни перформанси. Облога на Alutherm 80-Би-метална алуминиум и цинк чист изглед/алутерм 80 го продолжува животот на роторот и обезбедува чист изглед за денешните карактеристики и придобивки на отворените тркала : ОЕ-еквивалентни и директна замена за засилување спречуваат 'рѓа и корозија со јасна -Покорен обложување на облогата Обезбедете чист изглед за денешните возила со отворено тркало се 100% избалансирани за непречено работење со код на фабриката засновани на фабриката и минимум спецификации за дебелина на BOSCH тивко-премија со премија за сопирачки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата