.

.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Аметист и Карат Т.В. Тркалезен дијамант Стерлинг сребро ореол ветува прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Аметист и Карат Т.В. Тркалезен дијамант Стерлинг сребро ореол ветува прстен

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Дајте и ’доживотна посветеност на една убава засекогаш со овој зрачен прстен за ветувања на Миабела Хало. Изработено во треперливо стерлинг сребро, овој привлечен прстен го прикажува перничето, аметистичкиот скапоцен камен (5х5мм) во центарот опкружен со 22 кружни, дијаманти поставени од пеперутка (G-H, I2-I3) кои се исто така поставени На страните во срцето мотиви. Полиран на брилијантен сјај, овој раскошен прстен секогаш ќе ја потсетува на вашата безусловна убов. Направено во сребро. 5/8 CT T.G.W. Аметист. Исечен аметист : перница. 1/10 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Бенд со : 1,7мм. Прстен за ветување на ореол. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата