.

.

Трговска марка ликовна уметност „Броеви пастелни“ платно уметност од Шерил Пиперберг

Трговска марка ликовна уметност „Броеви пастелни“ платно уметност од Шерил Пиперберг

DEN 2933.60

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Шерил Пипербергсубјект : Типографија Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има броеви во пастел композиција. Истакнати бои : бело, тен, светло сина, розова, жолта јас сум роден во Ланкастер, Пенсилванија во 1951 година и добив БФА од колеџот за уметност во Мур, во Филаделфија во 1973 година. Имам две прекрасни деца, ieејми и Jејсон. Денес живеам и имам студио во Мариета, ПА. Во 1987 година, откако работев како хонорарен илустратор 15 години во Бостон и Newујорк, започнав компанија за постер наречена „отпечатоци од морков, негување слики за деца“. Постерите се дистрибуираат на меѓународно ниво и се наоѓаат во училиштата, канцелариите на лекарите, дневните центри и повремено дури и на ТВ или филмови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. броеви во пастелна композиција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата