.

.

Бренда Харис Тустијан „кабина треска“ платно уметност

Бренда Харис Тустијан „кабина треска“ платно уметност

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Бренда Харис Тустијансбук : Сезонатонал Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно Арта ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на Дедо Мраз што стои во дневна соба опкружена со миленичиња и Божиќни украси. Истакнати бои : Браун, тен, зелена, жолта како што растеше нејзината loveубов кон уметноста, Бренда започна доживотно патување за да стане најдобриот уметник што може да биде. Таа посвети повеќе време на развивање на своите вештини во водните медиуми, истражување и апсорбирање на сè што е можно на составот и дизајнот. Како што напредуваа нејзините таленти, на Бренда му беше понудена можност да студира со бројни истакнати инструктори за акварел. Таа брзо стана се повеќе и повеќе заинтригирана со илузивниот медиум на акварел, а наскоро започна да ги изложува своите уметнички дела. Интересот за нејзината работа се зголеми брзо и отпечатоците со ограничено издание беа достапни за колекционерите. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Бренда Харис Тустијан „кабина треска“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата