.

.

Трговска марка ликовна уметност „памук де тулеар“ платно уметност од студиото Хипи Хунд

Трговска марка ликовна уметност „памук де тулеар“ платно уметност од студиото Хипи Хунд

DEN 508.96

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Hippie Hound Studio Ssubject : Animalsstyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на куче над црвена позадина. Истакнати бои : бело, вино, сиво, црно, портокалово, розово западно NC уметник Ли Хајглер Келер отсекогаш имал силна врска и loveубов кон животните. Нејзиниот интерес за уметност започна со loveубов кон цртање и сликање како мало дете. Во раните 90 -ти, таа студирала ликовна уметност на ниво на колеџ во заедницата, а потоа ликовна уметност и графички дизајн на државниот универзитет Апалачи во Боун, НК. Таа имаше страв да биде „гладен уметник“ и ги смени насоките. Поминала 17 години работејќи во професионална терапија со деца со посебни потреби пред да го оствари својот сон да биде сликар. Во 2015 година таа тргна со 5 -годишен план за комбинирање на нејзината loveубов кон уметноста, животните и природата во нејзината работа од соништата. Таа го оствари тој сон, ја напушти својата „вистинска работа“ и формираше студија за Хипи Хунд за помалку од една година! Таа има направено стотици нарачани портрети на кучиња кои се собираат ширум светот. Таа штотуку започна да ја покажува својата уметност во галерии. Ли исто така им помага на разни организации за спасување животни, иако донации на нејзината уметност. Таа ужива да го поминува слободното време помеѓу планините и бреговите на Каролина со семејството и „пакетот“ на кучиња за спасување. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Уметникот на Западен NC, Ли Хајглер Келер, отсекогаш имал силна врска и loveубов кон животните. Нејзиниот интерес за уметност започна со loveубов кон цртање и сликање како мало дете. Во раните 90 -ти, таа студирала ликовна уметност на ниво на колеџ во заедницата, а потоа ликовна уметност и графички дизајн на државниот универзитет Апалачи во Боун, НК. Таа имаше страв да биде „гладен уметник“ и ги смени насоките. Поминала 17 години работејќи во професионална терапија со деца со посебни потреби пред да го оствари својот сон да биде сликар. Во 2015 година таа тргна со 5 -годишен план за комбинирање на нејзината loveубов кон уметноста, животните и природата во нејзината работа од соништата. Таа го оствари тој сон, ја напушти својата „вистинска работа“ и формираше студија за Хипи Хунд за помалку од една година! Таа има направено стотици нарачани портрети на кучиња кои се собираат ширум светот. Таа штотуку започна да ја покажува својата уметност во галерии. Ли исто така им помага на разни организации за спасување животни, иако донации на нејзината уметност. Таа ужива да го поминува слободното време помеѓу планините и бреговите на Каролина со семејството и „пакетот“ на кучиња за спасување. - Портрет на куче над црвена позадина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата