.

.

Гербер Бебе и Девојче за девојчиња, облекување на облека, Блумер и Сонце капа, 3-парчиња, 3-парчиња

Гербер Бебе и Девојче за девојчиња, облекување на облека, Блумер и Сонце капа, 3-парчиња, 3-парчиња

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Нашите симпатични комплети за фустани со три парчиња се совршена пролетна и летна облека! Секој од нив е направен со мека памучна маичка што вашето дете ќе го обожава. Нашите најважни работи се независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овој пакет вклучува едно бебе или дете за девојчиња, цветач и капа од сонце во бело и розово печатење на гингам. Гербер Бебе и дете Девојче фустан, сет на облеки на Bloomer & Sun Hat, 3 -парчиња, (новороденче - 5 T). Вклучува еден фустан, еден цветач и една капа од сонце. Совршена облека за девојчиња за бебиња или дете за топли денови во пролет и лето. Фустан има супер мека ткаенина од памук, ракави на резервоарот и удобен врат од лажичка. Пинк/бел гингам. Panty има нежна еластична лента за половината за удобност и лесно вклучување. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #16.HIN.94317 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 100% памучен дрес. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата