.

.

Трговска марка ликовна уметност „Нека Снег VIII“ платно уметност од Мери Урбан

Трговска марка ликовна уметност „Нека Снег VIII“ платно уметност од Мери Урбан

DEN 399.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мери Urbansubject : Seasonal Style : Trational Prowuct Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три снежни луѓе кои пеат "Нека снег! " На сина позадина. Истакнати бои : светло сина, бела, црвена, зелена, розова, сива растат во селата на идилична Вермонт, Марија беше охрабрена од семејството и наставниците да бидат уметник. На 18 години, таа се пресели во Бостон за да студира графички дизајн на колеџот за уметност во Масачусетс. Намалувањето на нејзиниот мирен селски дом беше премногу и таа се врати да отвори органска кафе и чајна куќа со својот брат. "Кафе, чај и кафе култура отсекогаш била голема страст за мене, бидејќи има тенденција да ги зближи заедниците и колегите уметници за разговори и прескокнување на смели идеи. " Денес, Марија е позната по работењето во најразлични медиуми и стилови од илустративни до класични и повеќе. Работата надвор опкружена со природата доаѓа природно, и таа често може да се најде како стои или да седи под огромно дрво од јавор, работејќи на нејзината следна колекција. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Растејќи во село идилична село Вермонт, Марија била охрабрена од семејството и наставниците да бидат уметник. На 18 години, таа се пресели во Бостон за да студира графички дизајн на колеџот за уметност во Масачусетс. Намалувањето на нејзиниот мирен селски дом беше премногу и таа се врати да отвори органска кафе и чајна куќа со својот брат. „Кафето, чајот и кафе -културата отсекогаш ми била голема страст, бидејќи има тенденција да ги зближи заедниците и колегите уметници за разговори и прескокнување на смели идеи“. Денес, Марија е позната по тоа што работи во најразлични медиуми и стилови од илустративни до класични и повеќе. Работата надвор опкружена со природата доаѓа природно, и таа често може да се најде како стои или да седи под огромно дрво од јавор, работејќи на нејзината следна колекција. - Три снежни луѓе кои пеат „Нека снег!“ на сина позадина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата