.

.

Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Овална аквамарин и карат Т.В. Тркалезен дијамант 14kt жолт златен коктел прстен

Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Овална аквамарин и карат Т.В. Тркалезен дијамант 14kt жолт златен коктел

DEN 1120.00

Количината на стоката
Това е достапна

Направете прекрасна изјава на следната забава со овој привлечен прстен за коктел Миабела. Изработено во пенливо жолто злато, овој зачудувачки прстен го прикажува овалниот, аквамарински гемстон поставен со пронг, (11х9мм) во центарот опкружена со 60 кружни, дијаманти поставени од пронг (G-H, I1-I2) сместен во склопување на хало дизајн На половина пат надолу по разделениот опсег на Шанк. Полиран на брилијантен сјај, овој прекрасен прстен е совршен за настан на плажа. Направено во 14 кт жолто злато. 3-1/5 CT T.G.W. Аквамарин. Аквамарин сечење : овална. 1/2 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од пронг. Бенд со : 2мм. Коктел прстен. Март Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата