.

.

Marmont Hill MH-Robdic-265-C- 40 60 Зимска земја на чудата giclee уметност на печатење на печатење на уметност на

Marmont Hill MH-Robdic-265-C- 40 60 Зимска земја на чудата giclee уметност на печатење на печатење на уметност

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Карактеристики на производот : Професионално рачно истегнување на платно е галерија завиткана околу одржливо дрво што нема да се разоткрие за да биде обесена на wallид или да биде слободно на сурфацери, подготвени да се обесат со сите потребни хардвер вклучени во врска со сертификат за автентичност од колекционерската уметност Мармонт Хил, колекционерска работа на Робин Делеан Технологии на производи : Метод на печатење Giclee : Користење на отпорност на бледнее со висок квалитет, архивски мастила и архивски подлоги за печатење со печатачи со поголеми формати, овој метод е најчестиот избор за уметник да го користи за репродукција на нивната оригинална работа. Giclee отпечатоците гарантираат највисок квалитет на резолуција, поцелосно зачувување на оригиналното дело направено од уметникот од кој било друг метод на печатење. Спецификации : Висина : 40 "Ширина : 60 ​​" Длабочина : 1-1/2 "Средно : УВ отпорно печатење Метод на отпечатоци : Gicleematerial : Canvasproduct Варијации : MH-Robdic-265-C-18 : MH-Rob DIC-265-C-24 : MH-ROBDIC-265-C-30 : MH-ROBDIC-265-C-36 : MH- Robdic-265-C-45 : MH-ROBDIC-265-C-60 (овој модел) : Marmont Hill MH-Robdic-265-C-60. Колекција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата