.

.

Трговска марка ликовна уметност „Lifeивотот - нуркајте во„ платно уметност “од гроздобер Циган

Трговска марка ликовна уметност „Lifeивотот - нуркајте во„ платно уметност “од гроздобер Циган

DEN 958.40

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Гроздобер Цигански субјект : Апстракт Стил : Модерен производ Тип на средба век : Галерија-обвиткано платно Арт. е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер цигански 'живот - нуркајте во „платно уметност“.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата