.

.

Тим Хортонс Арабика средно печено кафе единечни чаши за сервисирање, броење, 4. мл

Тим Хортонс Арабика средно печено кафе единечни чаши за сервисирање, броење, 4. мл

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Од 1964 г. Спакувани со вкус на потпис во секоја чаша, овие индивидуално портирани основи се направени со 100 проценти грав Арабика и се мешаат во мазно, средно печено кафе. Имајте убаво снабдување со големина со овој пакет од шест, 12 кутии со броеви, со 4,44 мл во секоја, што ќе обезбеди дека нема да ги снема вашите чаши за кафе Тим Хортонс наутро. Избрани од најпознатите светски региони кои растат кафе, грав се измешани и печени со грижа да испорачаат постојан вкус секој пат кога навивачите доаѓаат да копнеат. Секоја од индивидуалните чаши за кафе во Арабика е компатибилна со повеќето машини Keurig K-Cup. За да користите, едноставно вметнете една чаша во пивара и изберете го посакуваниот волумен. Овие ефикасни к-купови брзо се развиваат со топла вода, така што ќе го добиете кафето и да работите на време, без да чекате во редот во кафулето. Со овие чаши со еднократно кафе, можете да уживате во совршено избалансирано, средно тело со мазна завршница, една вкусна чаша во исто време. Тим Хортонс 100% Арабика Средно печено кафе со еднократно кафе : Единствена мешавина од 100% грав Арабика. Стручно измешано и печено со внимание да се испорачува постојан вкус секој пат. Напојувани од купови со единечни сервиси на Realcup. Компатибилен за машините Keurig K-Cup. Кошер. Чашите за кафе Тим Хортонс се достапни во случај од шест кутии со 12 точки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата