.

.

Заштитена марка ликовна уметност 'Од овој ден Фортккен' платно уметност по дизајн Фабриккен

Заштитена марка ликовна уметност 'Од овој ден Фортккен' платно уметност по дизајн Фабриккен

DEN 958.40

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Дизајн Fabrik Kens Ubject : Пејзаж-апелатива : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со пејзаж на пустината, што ја исполнува рамката. Истакнати бои : црна, тен, виолетова, бела, сива боја која ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти . За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пејзаж на пустинска дина што ја исполнува рамката.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата