.

.

Moosejaw ginormo 78 30 само-напуштање рампа за спиење, 2. Дебелина за кампување, ранец, пешачење-се вклопува во куќиште за носење

Moosejaw ginormo 78 30 само-напуштање рампа за спиење, 2. Дебелина за кампување, ранец, пешачење-се вклопува

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Подлогата за спиење на Moosejaw Ginormo ™ е Xlarge, пакуван, изолиран душек за спиење за одлична ноќна двојка без оглед на временските услови. Квалитетна подлога за спиење што обезбедува не само удобна перница за спиење, туку и ги спречува температурите на земјата да ја намалуваат топлината на телото додека се обидувате да спиете. Ginormo ™ обезбедува топла и удобна платформа за да сонувате, со дебелина од 2,5 ”, висококвалитетна изолација од пена за оптимална издржливост. Има надворешна обвивка отпорна на пункција за да помогне во борбата против ладните температури и нерамномерна земја. Спијте подобро и почудувачки на одлично на отворено со оваа удобна и добро изолирана подлога под вас. Мерки 78 x 30 x 2,5 in. Направени од рециклирани материјали : горната и долната обвивка се 100% рециклиран полиестер. Преголемата 78 "x 30" е одлична за сите форми и големини, но исто така работи и за оние навистина високи луѓе што сите ги знаеме и ги сакаме. Третман отпорен на вода за да ве одржи убаво и суво. 2,5 "Дебелината ве одржува удобно покачена над земјата. Мека пена е внатрешна, хоризонтално корирана за да се намали тежината и најголемиот дел. Вентилот за слободен проток го прави лесна, брза инфлација/дефлација и прилагодување на цврстината. Само-навлегување, едноставно отворете го слободниот проток вентил и гледајте ја магијата што се расплетува. Отпорна на пункција гумена обвивка и широко заварувани шевови помагаат во зачувувањето на оваа трајна подлога за многу повеќе патувања за кампување. Текстурираната долна површина го минимизира менувањето во текот на ноќта. Заеднички заедно за да создадете подлога за двојни вреќи за спиење. Лесен за транспорт Благодарение на лесната тежина 5 фунти. 2oz. Дефлатирана големина : 32,3 "x 6,7" x 6,7 ". Вклучува торба за носење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата