.

.

Трговска марка ликовна уметност Willunga Glow Canvas Art by David Evans

Трговска марка ликовна уметност Willunga Glow Canvas Art by David Evans

DEN 287.84

Количината на стоката
Това е достапна

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено, уметничко дело завиткано од галерија, има шарено зајдисонце што го прави морскиот сјај. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата