.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребро попрскано дипломирано ветување прстен

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребро попрскано дипломирано ветување прстен

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Направете обврска да останете покрај едни со други засекогаш со оваа уникатна миабела попрскана дипломирана ветувачка прстен. Изработено во треперливо стерлинг сребро, овој привлечен прстен покажува шест дијаманти поставени од кругови, поставени од прсти (G-H, I2-I3). Полиран на брилијантен сјај, овој сушен прстен никогаш нема да дозволи искрата на вашата врска да падне досадна. Нежен и класичен додаток за жената на твоето срце. Направено во сребро. 1/10 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Бенд со : 1,8мм. Попрскуван прстен за ветување. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата