.

.

Панталони за девојчиња Гербер®, 2 пакувања

Панталони за девојчиња Гербер®, 2 пакувања

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Чувајте го вашето бебе опремено со најважните работи со нашите слатки, удобни бебешки панталони. Секој пар панталони е направен со памучно ребро, супер мека и дише ткаенина која е совршена за бебе. Го имавме овој производ независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Секој пар панталони има нежна еластична лента за половината, така што повлекувањето на нив горе -долу е удобно и лесно. Измешајте ги и одговарајте ги со вашите омилени кошули за бебиња, каросерии и врвови за да создадете забавни и симпатични облеки. Панталоните се одлични за сите сезони за да го задржат студот или да обезбедат мала заштита од сонцето кога е топло. Дајте им на овие панталони како внимателен и практичен подарок на следниот туш за бебиња на кое присуствувате. Секој пар панталони е машина што може да се мие и машината што може да се суши за ваша погодност. Овој пакет содржи два пара панталони за бебиња. ОЕКО-TEX Број на сертификација : 17.HLK.28810 HOHENSTEIN HTTI вклучува два пара панталони за бебиња. Се одликува со нежна еластична лента за половината. Број на сертификација OEKO-Tex : 17.HLK.28810 HOHENSTEIN HTTI. Ткаенина : 100% памучно ребро. Машинско миење / сушење суво.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата