.

.

Трговска марка ликовна уметност „iousубопитен Отер“ платно уметност од Марк Адлингтон

Трговска марка ликовна уметност „iousубопитен Отер“ платно уметност од Марк Адлингтон

DEN 399.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Марк АдлингтонСУБЕКТ : Animalивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со вртливата што се врти против бела позадина. Марк Адлингтон е уметник со седиште во Лондон, кој патува опширно во потрага по дивиот свет, кој е негова главна опсесија уште од раното детство. Тој работи опширно на лице место пред да се врати во студиото за да се обиде и да ја рекреира непосредноста на неговите одговори на животните кои користат разни и честопати мешани медиуми. Марк експонира редовно во Лондон и во странство, а повремено работи и на Комисијата. Тој е претставен од галеријата Johnон Мартин од Лондон во Мејфаир и од Библиотеката за уметност Бриџман. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Марк Адлингтон „iousубопитен Отер“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата