.

.

Карневале ди Венеција полу слатко бело

Карневале ди Венеција полу слатко бело

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Ил Карневале ди Венеција Бјанко - полу -слатко и ароматично бело вино произведено во регионот Реџо Емилија во северна Италија. Овошен, но сепак избалансиран и елегантен со тропски, цветни и агруми овошни ноти Карневале ди Венеција полу слатко бело.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата