.

.

1- Карат Т.Г.В. Аметист и Карат Т.В. Дијамант 14к розово злато кросовер срцев прстен

1- Карат Т.Г.В. Аметист и Карат Т.В. Дијамант 14к розово злато кросовер срцев прстен

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Овој исклучителен прстен на срцето на Тангело кросовер е направен во сјајно розово злато. Овој луксузен срцев прстен има срцев удар, сет, треперлив скапоцен камен на аметист (8 x 8mm) во центарот запишан со ореол од 44 тркалезни, измет, сјајни дијаманти (G-H, I2-I3) во А. мотив за кросовер. Подарете го овој зачудувачки прстен како прекрасен знак на loveубов во вашата посебна пригода и направете го повеќе незаборавен. Овој прекрасен прстен ќе направи пенлив и вреден додаток на секоја колекција на накит. Изработено во злато од роза од 14 KT. 1-1/2 КТ. Т.Г.В. Аметист. 1/5 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,7 мм. Кросовер срцев прстен. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата