.

.

Примарно злато Карат бело злато 6x овална рубин и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 6x овална рубин и дијамантски прстен

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Зачудувачки и стилски, овој 14 карат бел златен прстен има овален во форма на рубин центар со заслепувачки I2 јасни дијаманти акценти на привлечна шема. Овој фенси прстен сигурно ќе додаде класичен изглед на вашиот стил и е достапен во големината на прстот 7. Gemstone тежи 0,6 CTTW.metal Тежина : 1,60 Грамсјејл Тип : Фридинг Стил : Gemstone и Diamond Ringgender : Women's Metal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : White Band Width : 1.5mm Ring Size : 7 Gemstone Details : Type : Ruby Birthstone Month : July Color : Red Cut : Faceted Shape : Oval Size : 6mm x 4mm Weight : 0.6 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Clarity : I2 Color : I-JBirthstone Month : April Cut : Faceted Shape : Roundsize : 1,1 mmweight : 0.014 CTTWQUANTITY : 2 Jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, скапоцен камен, дијамант.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата