.

.

Единствени поволни цени за врата од врата за џем за џем за Honda Accord CR-V пластична црна боја

Единствени поволни цени за врата од врата за џем за џем за Honda Accord CR-V пластична црна боја

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Прекинувачот на вратата е изработен од пластика, метал и гума. Car Jamb Switch е прекинувач за светло монтиран во врата и е дизајниран да се активира кога вратата ќе се отвори и затвори. Тоа е погодно за Acura TSX; За Honda Accord Civic Pilot Odyssey Ridgeline Crosstour Element Cr-V. Ова е производ што не е OEM, само додаток. Чекори за инсталација : Слајд врата Jamb Switch Внатре и се прилепува на своето место како. Па сега кога е инсталиран вашиот прекинувач. Мора да ги прикачите водичите на жицата со тоа што ќе ги привлечете на брза и лесна за да ја направите вашата електрична врска. недефинирана боја : црна; Тип на прекинувач : GTO; Тип на лифт : On-Off. Број на пин : 1 пинови; Терминал : Преку дупка; Тип на конектор : Crimp. Тековен рејтинг : 2 засилувачи; Работен напон : DC 12 волти. Тип на контакт : Нормално затворен; Материјал : Пластика, метал и гума. Заменете го бројот : 35400-S5 A-013, 35400 S6 A013. Димензија : 5.5x5.0x2.5cm / 2.17x1.97x0.98inch (L*W*H). Одговара за Acura TSX; За Honda Accord Civic Pilot Odyssey Ridgeline Crosstour Element Cr-V. Пакет вклучува : 1 x Car Dor Door Jamb Switch.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата