.

.

Симфонија на трговска марка „Симфонија во рифовите v 'платно уметност до јуни Ерика Вес

Симфонија на трговска марка „Симфонија во рифовите v 'платно уметност до јуни Ерика Вес

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Јуни Ерика Вессубјект : Апстрактнастил : Индустриски проитивен Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има сиви и шарени апстрактни удари со бои над бела позадина. Истакнати бои : бела, сива, црвена, розова, црна, светло сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сива и шарена апстрактна боја на бојата над бела позадина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата