.

.

Плажата кај платното на плажата „платно“ од Моне

Плажата кај платното на плажата „платно“ од Моне

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Monet Subject : Пејзаж-апестит : Традиционално Производство Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има чамци што седат на плажа со луѓе што стојат околу нив.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на правење печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Плажата кај Sainteadresse“ Canvas Art By Monet.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата