.

.

Трговска марка ликовна уметност „Туристички плажа колиби“ платно уметност од Дебора Брутон

Трговска марка ликовна уметност „Туристички плажа колиби“ платно уметност од Дебора Брутон

DEN 639.68

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Дебора ДонешеОнјубјект : Спортски стил : Beachy Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени колиби на плажа, наредени по водата со сурфање. Истакнати бои : сина, црвена, бела, розова, тен, светло сина боја, вино Дебора Брутон е современ сликар со седиште во Ди зошто, на северните плажи на Сиднеј. Лесно препознаена со живописна боја и уникатни дизајни, сликите на Дебора ве покануваат да ги споделите нејзините уникатни набудувања на убавиот свет околу нас. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарени колиби на плажа се поставија по водата со сурфање.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата