.

.

Простори за кревање на лифтот за лифт за лифт за лифт за китстрит за Toyota Tundra 99-06

Простори за кревање на лифтот за лифт за лифт за лифт за китстрит за Toyota Tundra 99-06

DEN 3531.68

Количината на стоката
Това е достапна

Нашиот производ има добар перформанси издржлив и долготраен материјал : растојанието е изработен од алуминиум за билет за да одговара на вашата фабричка суспензија. Нашата дупка за монтирање тотално се насочува кон вашите фабрички ленти. Лесна инсталација : Во споредба со комплетот за лифт за суспензија, комплетите за израмнување се многу поекономични и полесни за инсталирање. Освен тоа, вие го одржувате истото чувство на управување, апсорпција на шок и ракување што го имавте пред да го инсталираме комплетот за израмнување. : Секогаш блокирајте ги гумите и проверете дали вашето возило е во паркот со вашата сопирачка за итни случаи. 2 : Користете хидрауличен приклучок (приклучоците од комплетите за резервни гуми нема да бидат доволни) и jackек стои за да ги крене предните две тркала од земјата. 3 : Извадете ги гумите и подигнете ја суспензијата со подот на оската, така што пролетта е малку компресирана. 4 : Отстранете го клипот за задржување на пролетта, шокови и врската за нишање. 5 : Инсталирајте го комплетот за израмнување на горниот дел од предната лента. Осигурете се дека завртките се затегнати. За дебелината : Дебелината на растојанието за кревање и лифтот не е сооднос 1 : 1 заради формата на суспензија. Вистинската дебелина на растојанието е потенка од предниот дел од 3 инчи, но овие растојанија ќе го подигнат предниот крај на вашиот камион за вистински 3 инчен фронт. 3-инчен предниот дел за израмнување на предниот дел за кревање на растојанија за растојание за растојание за Toyota Tundra 99-06 Материјал : Алуминиум за заред. Боја : Црна. Висина на подигнување : 3 "предност. Поставување на возило : пред, лево, десно. Големина : 13x7.1x4cm / 5.12" x2.80 "x1.57" (OD*id*H). Дијаметар на дупката : 12мм / 0,47 ". Големина на низата завртки : M10x1.5. Завртки Должина на стеблото : 2,5 см / 0,98". Ова е производ што не е ОЕМ, само додаток!. За Toyota Tundra 2 WD 4 WD 1999-2006 не одговара за Toyota Tundra Rock Warrior или за суспензија на Toyota TRD .. 2 x 3 инчи растојанија за израмнување на предните. 6 x завртки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата