.

.

Брат оригинален DK- Континуирана етикета за хартија, етикета со сечење до должина, стапала, ролни

Брат оригинален DK- Континуирана етикета за хартија, етикета со сечење до должина, стапала, ролни

DEN 606.40

Количината на стоката
Това е достапна

Печатењето на етикети со голема должина, висококвалитетни етикети за повеќе апликации е лесно кога зависи од етикетите за замена на брат. DK-2205 е братска оригинална замена континуирана црна на бела етикета со должина од 100 метри ширина од 2,4 инчи. Овој стил на етикета е совршен за канцеларии или поединци кои бараат да печатат подолги етикети за кутии за складирање, пакети за испорака, врзива, коверти и многу повеќе. Тие се направени од хартија обложена со Дура што ги прави силни и издржливи и отпечатоци убава, висококвалитетна црна боја на бели етикети од печатачите на етикетите „Брат“. Можете да го користите Brother xe2 x80 x99s Интуитивен софтвер за дизајн на етикета за да развиете елегантни и етикети со сопствена должина или да печатите директно од Microsoft Excel, Word или Access со кликнување на глувчето. Компатибилен со Brother QL-1050, QL-1050 N, QL-1060 N, QL-500, QL-550, QL-570, QL-570 VM, QL-580 N, QL-650 TD, QL-700, QL-710 W и QL- 720 NW печатачи на етикети. Брат оригинален DK-2205 Континуирана етикета за хартија, етикета со сечење до должина, 2,4 инчи x 100 стапки, 3 ролни (за употреба со сите печатачи на етикетата QL).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата