.

.

Рејбестос Елементите за сопирачките се вклопуваат Изберете: 1987- Легенда на Акура

Рејбестос Елементите за сопирачките се вклопуваат Изберете: 1987- Легенда на Акура

DEN 2325.28

Количината на стоката
Това е достапна

Hoses Raybestos® Element3 ™ Цревата за сопирачките нудат целосна линија на производи со врвен автомобилски црева. Нашите црева ги исполнуваат федералните стандарди за да обезбедат одлични перформанси и безбедност, подолг живот на цревата, исклучителна издржливост и полесна инсталација од другите црева за задниот дел. • Вклучува идентично со стандардите што ги бараат производителите на ОЕ, обезбедувајќи оптимална заштита, животен век и безбедност • Вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ сопирачките, вклучително и загради, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица • Тривалентните фитинзи со цинк со врвна легура обезбедуваат одлична хидраулична Заптивка и максимална заштита на корозија • Подигање со двојно покриени обезбедуваат подолг живот на цревото и исклучителна издржливост се вклопуваат : 1987-1990 Акура легенда и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата