.

.

Toshiba Exceria GB класа 10 UHS-I SDHC

Toshiba Exceria GB класа 10 UHS-I SDHC

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Новите картички на Toshiba на Exceria ™ UHS-I SD се идеални за професионални фотографи на DSLR, видеографи и креатори на содржини со високи резолуции кои бараат алатки со голема брзина и сериозни перформанси за да снимаат фотографии со брза акција-и завршување на трансферите на податоци во ниеден момент. Понудени во повеќе големини на складирање, тие нудат побрза брзина на читање/пишување од класа 10 SD картички, плус поголем капацитет за складирање на мобилни телефони и UHS Speed ​​Class 3 (U3) Поддршка за 4 K видео снимање и репродукција. -Клас-ролетни куќи, па дури и страствени аматери можат да уживаат во брзо движење и репродукција на содржина со голема резолуција, плус придобивките од брзото континуирано снимање, целосно снимање на видео-видео во реално време и вредност за заштеда на време на трансфери на податоци за гром за големи датотеки. Toshiba Exceria 16 GB класа 10/UHS-I (U3) SDHC SDHC картичката е специјално дизајнирана за одржлива суровини + jpeg за снимање во режими на пукање и целосна акција за брзо дејствување. Сега никогаш нема да испуштите меморија со картичката од 16 GB што има десетици скапоцени фотографии и огромен број медиумски датотеки. Картата класа 10/UHS-I (U3) ви овозможува да снимате и чувате HD видео со резолуција до 1080p.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата