.

.

Sandisk 16 GB екстремен UHS-I SDHC мемориска картичка

Sandisk 16 GB екстремен UHS-I SDHC мемориска картичка

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Изградени за да ги исполнат барањата на фотографите и страствените бленди кои користат напредни камери и HD камери, 16 GB Extreme UHS-I SDHC мемориска картичка од Sandisk им овозможува на корисниците да ги искористат функциите како што се брза акција, режим на континуирано пукање и повеќекратни рамки и повеќе рамки во секунда. Се одликува со капацитет од 16 GB, е компатибилен со автобусот UHS-I и обезбедува максимална брзина на читање до 90 MB/s и максимална брзина на пишување до 40 MB/s. Оваа екстремна картичка UHS-I SDHC ја поддржува класата на брзина U3, која гарантира минимална брзина на пишување од 30 Mb/s. Ако вашиот уред го поддржува само стандардот Class 10, минималните брзини на пишување се загарантирани да не се спуштаат под 10 MB/s. Изградена за екстремни услови, Sandisk на 16 GB Extreme UHS-I SDHC мемориска картичка е вода, шок и рендгенски доказ, истовремено во можност да издржат температури од -13 до 185 ° F, овозможувајќи употреба во околини како што се снег и пустини . Вградениот прекинувач за заштита на пишување дополнително помага да се заштити вашата содржина, додека напредниот мотор за код за корекција на грешки нуди подобрен интегритет на податоците и сигурност на картичките за време на операциите за читање и пишување. Софтверот за обновување на податоци што може да се преземе Rescuepro ви помага да ги вратите случајно избришаните слики. Картата исто така има пишување етикета на нејзината површина и вклучениот случај на накит овозможува лесно складирање и организација. Оваа картичка е поддржана од ограничена гаранција за живот. Капацитет за складирање 16 GB. UHS-I / U3 / CLASS 10. Максимална брзина на читање : 90 MB / s. Максимална брзина на пишување : 40 MB/s. Мин Брзина на пишување : 30 MB/s. Записи целосна HD, 3 D и 4 K видео. Доказ за вода / шок / рендген. Вграден прекинувач за пишување-заштита. Напредно код за корекција на грешки. Софтвер за обновување на фотографии што може да се презема.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата