.

.

Трговска марка ликовна уметност „Хавајско крајбрежно зајдисонце“ платно уметност од Манор Шадијан, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Хавајско крајбрежно зајдисонце“ платно уметност од Манор Шадијан, црна мат,

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Manor Shadiansubject : Наутички и плажа : Современа трговска марка ликовна уметност „Хавајски крајбрежен зајдисонце“ платно уметност од Манор Шадијан, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Манор Шадијан. Тема : наутички и плажа. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има плажа на зајдисонце со планини во далечината и брановите што се срушат на песокот. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата