.

.

Време за машка експедиција поле Хроно часовник со време плаќање без контакт - црно бирање и куќиште кафеава кожна лента

Време за машка експедиција поле Хроно часовник со време плаќање без контакт - црно бирање и куќиште кафеава

DEN 750.72

Количината на стоката
Това е достапна

Со директна интеграција на лентите за часовници, Time X Pay е нашиот едноставен и лесен начин да ви помогнеме да извршите исплати без контакт, без Интернет врска или потребна батерија. Спарен со еден од нашите класични часовници на отворено, нашиот хронограф на полето за експедиција со кафеава кожна лента, тука е да го олесни животот. Time X Pay користи технологија за токенизација за да ги задржите вашите финансиски информации апсолутно безбедни и безбедни, овозможувајќи ви да завршите трансакции без да го користите вашиот вистински број на кредитна картичка. Овој метод - развиен и користен од големите банки и издавачи на кредитни картички - ви дава и вашите пари дополнителен слој на заштита на двата краја на вашата трансакција. Time X Pay бара кредитна или дебитна картичка за потера. Интегрирано во каишот, платата Time X може да се користи каде било да се прифаќаат исплати без контакт, нема потребна интернет -врска или батерија; Time X Pay бара кредитна или дебитна картичка за потера. Прилагодлива кафеава боја од 20мм оригинална кожна лента се вклопува до 8-инчен обем на зглобот. Црно бирање со прозорец за датум во 4 часот; Арапски броеви во зголемувања од 5 до 60; 30-минутни мерки на хронограф до 1/20-та секунда. Црна 43мм месинг кутија со минерално стакло кристал; Индигло светло часовник за часовници. Отпорен на вода до 100 метри (330 стапки) : Општо, погоден за нуркање, како и за пливање, но не и нуркање.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата