.

.

Време на лесен читател на мажи задебелен часовник-крем за крем со сребрена тон со кафеава кожна лента

Време на лесен читател на мажи задебелен часовник-крем за крем со сребрена тон со кафеава кожна лента

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Свеж, смел пристап кон нашиот омилен часовник го претвора овој класик од 1977 година во јасен, модерен часовник. Сребрен тон 43мм кутија со голем крем за бирање со лесен за читање и кафеава кожна лента докажуваат што е старо повторно може да биде ново. Прилагодлива кафеава боја од 20мм оригинална кожна лента се вклопува до 8-инчен обем на зглобот. Крем лесно за читање со смели црни целосни арапски броеви и црни раце. Сребрен тон 43мм месинг кутија со минерален стакло кристал. Индигло светло часовник за часовници. Отпорен на вода на 50м (165 стапки) : Општо, погоден за кратки периоди на рекреативно пливање, но не и нуркање или нуркање.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата