.

.

1- Карат Т.В. Прстен за ангажман на црно -бел дијамант 14KT Бело злато

1- Карат Т.В. Прстен за ангажман на црно -бел дијамант 14KT Бело злато

DEN 10688.00

Количината на стоката
Това е достапна

Одете на предодреденото патување со овој исклучителен прстен за ангажман на кросовер на Миабела. Изработено во светло бело злато, овој прстен се карактеризира со сет, црн дијамант како центар на камен со 30 дијаманти поставени од измет (G-H, I2-I3) лизгајќи на половина пат надолу по еден од кросовер-лентите што му даваат на прстенот привлечен изглед. Полиран до брилијантност, овој восхитувачки прстен секогаш ќе ја потсети на најдобрата одлука досега донесена. Изработено во 14 KT бело злато. 1-1/7 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : Црна и Г-Х. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсег : 1,9мм. Прстен за ангажман на кросовер. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата