.

.

Планински високи органски зелени грашок од грашок, торби за л

Планински високи органски зелени грашок од грашок, торби за л

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Mountain High Organics нуди различни висококвалитетни производи спакувани во удобен случај од 6/5lb, 3/5lb и 1/5lb торбички за ревикции. Сите наши состојки се извор од целиот свет користејќи строги контроли на квалитет. Со тоа, гарантираме дека нашите клиенти јадат необработена храна што го задржува нивниот природен вкус и хранливата вредност на начинот на кој се наменети природата. Ние веруваме дека ако не препознаете состојки, вашето тело нема. Три (3) 5 lb. кеси - 3 брои Одличен извор на растителни протеини за вегани и вегетаријанци . Пулсиите и мешунките се срце здрав и темелен извор на протеини, влакна и добри јаглени хидрати . Веган, глутен, овластен органски органски и не-ГМО . Сертифициран органски од QAI А агенција за овластување акредитирана акредитирана со УСДА, одобрена да обезбеди сертификација на Националните органски стандарди според федералната регулатива креирана од УСАА и управувана од Националната органска програма (НОП) . Одржливоста на земјоделството е Резултат од разбирање на процесот на набудување и управување со екосистемот што влијае на глобалното земјоделство. Со купување на нашите овластени органски производи, тоа ќе доведе до почиста и подобра планета за сите . Одлична леснотија на употреба 5lb gusset чиста торба за затегнување со транспарентност на производот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата