.

.

Бернат супер вредност големи ленти предиво, топла патина

Бернат супер вредност големи ленти предиво, топла патина

DEN 285.12

Количината на стоката
Това е достапна

Големите ленти за супер вредност е економска торта со ленти што се чини дека никогаш не завршува! Влошената тежина и акрилот што може да се пее прави меки проекти за плетење и капчиња што ќе ги сакате. Без разлика дали станува збор за ќебе или кука, опциите за модели се бесконечни! Оставете ја само-шминката колорит да ја заврши целата работа за вас. Нема крај за ткаење! Карактеристики : Содржина : 100% акрилицибол Големина : 142 g/ 5 мл, 230 m/ 252 Ydscare : Машинско миење и сушење на миење и сушење на мерачи : #4 Среден (влошен) Мерач на плетење : 18 СТС и 24 реда со 5,0 мм (САД 8) Платница за плетење Gauge : 13 sc and 14 rows with a 5.0 mm (U.S. H/8) crochet hook Use for : Knit and crochet garments, home decor, afghans and accessories Knitting Gauge : 4” x 4” (10 cm x 10 cm) 18 sts and 24 Редови со 5,0 мм мерач на игли за плетење : 4 ”x 4” (10 см x 10 см) 13 SC и 14 реда со игла за плетење со капчиња од 5,0 mm : 5 mm Recomphend Crochet Hook : 5 mm.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата