.

.

Современи нишки со 4 парчиња цврсти микрофибер, сет за возрасни, таупе, кралица

Современи нишки со 4 парчиња цврсти микрофибер, сет за возрасни, таупе, кралица

DEN 399.84

Количината на стоката
Това е достапна

Дајте му на вашата спална соба или гостинска спална соба елегантна надградба со овие живописни чаршафи. Изработени од 100% микрофибер, тие се смирувачки на допир и нема да го изгубат својот модерен стил без разлика колку пати ги миете. Нашиот удобен сет за постелнина вклучува рамен лист, вграден лист и свилени перници. Може да се пофали неверојатно мека ткаенина за микрофибер : Нестле удобно во овие луксузни листови со микрофибер секој пат кога ќе ја положите главата надолу ноќе. Изработени со уникатно мека ткаенина и трајно шиење, нашите чаршафи се направени да траат и нема да избледат низ годините на убаво мирни ноќи и редовно миење. Направено до минатата година 'круг : Наместо да ги менувате чаршафите за да го сместите времето, украсете го вашиот кревет со големина на кралот со нашите современи чаршафи за време на секоја сезона. Нашата постелнина за дишење и издржливост ве одржува кул за време на потоплите сезони и се грицкаше за време на поладните сезони. Направете ја оваа еластична поставете ја вашата година во текот на целата година! Се вклопува во кадифен душеци со длабок џеб : Ние го дизајниравме нашиот вграден лист со длабоки џебови што силно одговараат на денешните подебели душеци за кревет. Наместо да ја поставиме еластиката само на страните, ние го дизајниравме нашиот вграден лист со еластичен околу целиот периметар за да го спречиме да се вози нагоре додека се обидувате да се одморите. Посветен на обезбедување на вашиот дом со луксузен текстил : На современи теми, ние сме посветени на обезбедување квалитетен текстил на пресекот на луксузот и функционалноста повеќе од 40 години. Како бренд во сопственост на семејството, ние ги разбираме вашите приоритети во уредувањето на модерен и удобен дом. Затоа ги извориме само најдобрите материјали и занаетчиски луксузни производи да траат со наредните години. Секоја ставка е дизајнирана со грижа од нашиот студио тим во Калифорнија. Димензии : близнак - рамен лист (1) 66 "x 96", вграден лист (1) 39 "x 75" + 12, перница (1) 20 "x 30", полн - рамен лист (1) 81 "x 96" , Вграден лист (1) 54 "x 75", перници (2) 20 "x 30", кралица - рамен лист (1) 90 "x 102", вграден лист (1) 60 "x 80", перници (2) 20 "x 30", Kking - рамен лист (1) 106 "x 102", поставен лист (1) 78 "x 80", перници (2) 20 "x 40", Калифорнија Кинг - рамен лист (1) 106 " x 102 ", вграден лист (1) 72" x 84 ", перници (2) 20" x 40 ". Двојно четкани предива. Лесна грижа и брчки без брчки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата