.

.

Органски сос од органски чили со агава нектар 13. fl оз

Органски сос од органски чили со агава нектар 13. fl оз

DEN 89.28

Количината на стоката
Това е достапна

Органски сос од органски чили со агава нектар ги живее омилените оброци со зачинет занаетчиски вкус. Повторно откријте класични јадења користејќи ги овие 13,5 мл. Мешавина базирана на домати како маринада, глазура или сос од натопување. Белиот оцет и агаве нектар создаваат вкусна унија на опичност и сладост, а белешки за лук, кромид и пипер од кајани додаваат вкусен вкус што надополнува сè, од месо до морска храна до зеленчук. Органски сос од органски чили со агава нектар 13,5 fl oz.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата