.

.

МекКормик Гурмански сите природни сицилијански морски сол, 3. мл

МекКормик Гурмански сите природни сицилијански морски сол, 3. мл

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Собрани од брегот на Сицилија, МекКормик СИТЕ СЛОБОДНИОТ СИЦИЛИЈАНСКИ СОЛЕТИ НА СИЦИЛАНСКИОТ СОЛЕТ Е ДЕЛОВНИОТ ДОГОВОР е идеален и за готвење и како завршна сол на секое јадење. Користете ја нашата грубо земја сицилијанска сол за подобрување на риби, печени, салати и зеленчук. Нашата сол е flavorsealed за да зачува робустен вкус и свежина што можете да ја видите и вкусите. Користете ја мелница за сол за печат за да го донесете вкусот на морето до вашите омилени оброци. Деликатниот вкус идеален и за готвење и како завршна сол. Грубо земја, природно. Flavorsealed за свежина, арома и боја. Совет за рецепти : За супа на автентичен рибар, додадете 1 ½ лажица масло од МекКормик сите природни сицилијански морски сол на 32 мл пилешка супа. Забавен факт : Собрани крај брегот на Сицилија, неговиот нежен вкус е идеален како завршна сол.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата