.

.

Покани за коверти од луксуз на плоштад и печатот, 6, lb. Сребрена металик, пакет

Покани за коверти од луксуз на плоштад и печатот, 6, lb. Сребрена металик, пакет

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Дали барате висококвалитетен плик за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од сè, има метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, овие коверти се надополнети со широк спектар на бои на мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на квадратни покани мерат 6 ”x 6” (152,4 mm x 152.4 mm). Тие исто така можат да соберат коверти со помала големина или хартија внатре. Ако сте задолжени за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, лукс 80 lb. Сребрена метална (вон-бела) пликови се трајни и висококвалитетни опции за сите Потребите за планирање на вашата партија. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Плоштад коверти на луксуз. Големина : 6 x 6 инчи. Количина : 250 пакет. Сребрена металик. Користете го овој плик за сојузникот на нашите потреби за испраќање, како што се благодарни картички, зачувајте ги датумите, Божиќните картички и многу повеќе!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата